Baş Antrenörümüz Özhan Çıvgın!

Pınar Karşıyaka’mızda yapılan görüşmeler sonucunda Baş Antrenörlük görevine Özhan Çıvgın getirildi.

Takımımızın Baş Antrenörü Özhan Çıvgın ilk açıklamasını yaptı:

“Gücünü Karşıyaka ruhundan ve taraftarımızdan alan, maçın her anında kazanmak için savaşan bir takım olacağız.”

“Öncelikli hedefimiz camiamıza ve taraftarımıza heyecan verecek, yerli oyuncuların daha çok sorumluluk aldığı, mücadele gücü yüksek, maçın her anında kazanmak için oynayan bir ekip kurmak.

Son iki sezondur play off dışında kalan takımımızı,play off potasının içine sokup, gidebileceğimiz kadar yukarıya gitmek için ekip olarak var gümüzle çalışacağız. Bundan kimsenin süphesi olmasın.

Avrupa kupalarında ise en tepeye oynayacak şekilde çalışmalarımıza başlayacağız.

Mustafa Kemal Atatürk Spor salonunda, muhteşem tarftarımızın önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum.”

Özhan Çıvgın kimdir?

Antrenörlük kariyerine Darüşşafaka altyapısında başlayan, ardından asistan koç olarak aynı takımda görev yapan Çıvgın, daha sonra Erdemirspor’un asistan koçu olarak görev yaptı. 2012-2013 sezonunun ikinci devresinde Hakan Demir’in görevden alınmasından sonra Erdemirspor’da baş antrenör olarak görev alan Çıvgın, kariyerine A Takım koçu olarak devam etti.

Erdemirspordan ayrıldıktan sonra Demir İnşaat Büyükçekmece ile anlaşan yeni koçumuz 5 yıldır aynı takımdaki görevini sürdürdü.

Çıvgın Demir İnşaat Büyükçekmece ile 2017-2018 sezonunda 10-20 galibiyet ile 12. sırada; 2016-2017 sezonunda 9-21 galibiyet ile 13.sırada; 2015-2016 sezonunda 14-16 galibiyet ile 10. sırada sezonlarını kapadı.

Son üç sezonda Büyükçekmece ile ortalama 78,85 sayı atıp, 82,62 sayı yedi. Genç oyunculara verdiği süreler ile adından söz ettiren koçumuz, geçen sezon Fiba Europe Cup’ta iki ön elemeyi geçtikten sonra 1. Tur gruplarını lider tamamlayıp, 2. Turda elenmiştir.