BERK UĞURLU YENİ SEZONDA DA PINAR KARŞIYAKA’DA!

Geçen sezon Fenerbahçe Doğuş’tan kiralık olarak gelen oyun kurucumuz, Berk Uğurlu ile anlaştık.

İmzalanan anlaşmanın ardından Berk Uğurlu :

‘Tekrardan Karşıyaka’da olmak benim için heyecan verici, burası benim ikinci evim.’

“Geçen sezon buranın havasını alan bir oyuncu olarak şunu söyleyebilirim; basketbolu bile muhteşem taraftarımız var. Bu sezon taraftarlarımıza hak ettikleri mutluluğu yaşatacağız.

Öncelikli hedefimiz ligi üst sıralarda bitirip play-off oynayabilmek için çok çalışacağız, Avrupa da final four yapmak istiyoruz ihtimalle son dört takım içerisine kalmalıyız.

Karşıyaka taraftarı benim için çok önemli bir yere sahiptir ve öyle olmaya da devam edecektir. Umuyorum ki bu sezon hep birlikte zorlukları aşacağız ve onların bize olan güvenlerini boşa çıkarmayacağız.”

Berk Uğurlu Kimdir?

27 Nisan 1996 doğumlu , 1.92 boyunda ve 1 numaralı pozisyonda görev yapabilen yeni transferimiz Berk Uğurlu  basketbola Fenerbahçe alt yapısında başlayıp  zaman içerisinde A takıma  kadar yükselmiştir. Fenerbahçe Doğuş takımıyla 24 Euroleague maçı tecrübesi yaşayan genç oyun kurucu geçtiğimiz sezon başında Pınar Karşıyakaya’mıza transfer olup sezon içerisinde takımımıza verdiği katkılarla taraftarımızın gönlünde taht kurmuştur.

Berk Uğurlu, Geçtiğimiz sezon Pınar Karşıyaka’mızda 26 maçta, 25.73 dakika süre alıp 7.73 sayı, 2.12 ribaund, 3.0 asist ortalamalarını ve 9.0 verimlilik puanını yakalamiştir.

Genç oyun kurucumuz Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde görev aldığı 16 maçta 8.2 sayı , 2.8 asist, 1.8 ribaund ortalamalariyla mücadele etmiştir.

Berk Uğurlu kariyeri boyunca ligimizde çıktığı 93 maçta oynadığı takımlara toplamda 372 sayı, 206 asist , 114 ribaund katkısı sağlamıştır.

04.02.2018 tarihinde ligimizdeki 100. maçına Pınar Karşıyaka formasıyla Gaziantep Basketbol karşısında çıkmıştır.

03.12.2018 tarihinde Pınar Karşıyaka formasıyla çıktığı Yeşilgiresun Belediye  karşılaşmasinda attığı 15 sayıyla Ligimizde kendi kariyer rekorunu egale etmiştir.