Eskişehir Basket 66-72 PINAR KARŞIYAKA

Pınar Karşıyakamız Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki  21. hafta maçında 17 Mart Cumartesi günü Anadolu Üniversitesi Spor Salonu’nda Eskişehir Basket’e konuk oldu. 20:15’da başlayan karşılaşmadan Takımımız 66-72 galip ayrıldı. Kennedy 18 sayı, 14 ribaund, 7 asist; Jones 20 sayı, 5 ribaund, 1 asist; Metin 7 sayı, 6 ribaund, 1 asist ile günün iyi performanslarını sergileyip galibiyette önemli rol oynadı. Sakatlığı bulunan Egemen karşılaşmada forma giyemezken, iyileşen Allen karşılaşmada 12 dakika forma giydi.

Karşılaşmaya tutuk başlayan Takımımız ilk üç dakikada sayı bulamayarak maça 7-0’lık Eskişehir Basket serisi ile başladı. Çeyreğin ortasına gelindiğinde (12-2) ev sahibi takımın üstünlüğü ile geçildi. Bu dakikadan sonra Takımımız etkili savunması ve Jones ve Kenndy’nin skor katkısı ile skoru (19-14)’e getirdi. İlk çeyrek bu skorla sonuçlandı.

İkinci çeyreğe ilk çeyrekte olduğu gibi sert savunma ve sayılar ile başlayan rakip takım çeyreğin bitimine 8 dakika kala skoru (23-14)’e getirdi. Toparlanan Takımımız çeyreğin bitimine 3 dakika kala farkı 5 sayıya (33-28) indirdi. Karşılıklı sayılar ile geçilen çeyreğin son bölümünde fark devam ederken, çeyrek (40-35) tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe istekli başlayan Takımımız, berk ve Kennedy ile bulduğu sayılara Duncan ve Baron ile cevap buldu. Son çeyreğe Eskişehir Basket (57-50) üstün girdi.

Son çeyrek karşılıklı basketler ile başladı. Özellikle Kennedy ve Jones’un katkılarıyla 7-0’lık seri yakalayan Takımımız skoru (61-62)’ye getirerek maçta ilk kez üstünlüğü eline geçirdi. Maçın kalan bölümünde sert savunmasını sürdüren ve sayı bulmakta zorlanmayan Takımımız, karşılaşmayı (66-72) üstün tamamladı.