PINAR KARŞIYAKA 69-89 BANVİT

Pınar Karşıyakamız Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki  son maçında 12 Mayıs Pazar günü Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Banvit’i konuk etti. Saat 13:00’da başlayan karşılaşmadan Takımımız 69-89 mağlup ayrıldı.  Kennedy 18 sayı, 4 ribaund, 9 asist;  Banic 9 sayı, 5 ribaund; ile Takımımız adına günün iyi performanslarını sergiledi.

Karşılaşma Takımımızın iyi oyunu ile başladı. Çeyreğin bitimine beş dakika kala skor (8-4)’e geldi. Çabuk reaksiyon gösteren Banvit 7-1’lik bir seri ile çeyreğin bitimine iki dakika kala skoru (9-11)’e getirdi. Etkili oyununu sürdüren rakip takım ilk çeyreği (13-18) üstün tamamladı.

İkinci çeyreğe rakip takımın etkili oyunu ile başlandı. Çeyreğin başında skor (13-20)’ye geldi. Savunma sertliğini arttıran Takımımız çeyreğin yarısına gelindiğinde eşitliği yakaladı (25-25). Çekişmeli geçen çeyreğin kalan kısmında rakip takımın daha kolay skor bulması ile devre arasına (37-42) ile girildi.

Üçüncü çeyreğin başı Takımımızın iyi oyununu ile başladı, özellikle Kennedy’nin bulduğu sayıları ile çeyreğin bitimine altı dakika kala tekrar skoru eşitledi (47-47). Dengeyi yakalayan rakip takım çeyreğin son dakikalarında tekrar üstünlüğü ele geçirdi ve pota altındaki etkinliği ile son çeyreğe (59-68) üstün girdi.

Son çeyrek Takımımızın kötü hücumları ile başladı. Temposunu bulamayan Takımımız karşısında Thomas ve Cloiaro çeyreğin yarısında skor (74-64)’e geldi. Ritmini kaybeden Takımımız Banvitin etkili oyuna karşılık veremeyince karşılaşma (69-89) sona erdi.