PINAR KARŞIYAKA 79-67 PAOK BC

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynadığımız maçta tribünler tıklım tıklım doldu. Ellerinde ay-yıldızlı bayraklarla salona koşan taraftarlarımız, karşılaşma öncesi İstanbul’un fethi ve İzmir’in kurtuluşunu sembolize eden kareografi yaptı. Taraftarımız, salonda İngilizce, “Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk. Mustafa Kemal’in askerleriyiz” yazılı pankart açtı. Maç boyunca takımlarına büyük destek veren taraftarlar, İzmir Marşı’nı bir ağızdan söyledi. Pınar’ın Karşıyaka’mıza isim sponsorluğunun 20. yıl dönümü de bu maçta kutlandı.

Mücadelenin başında Berk ve Jones’la sayılar üreten Karşıyaka’mız, 7. dakikada Kennedy’nin basketiyle 10 sayılık farka ulaştı: 15-5. Periyodun son 2 dakikasına 18-8 üstün giren takımımız, ilk çeyreği  20-13 önde tamamladı.

İkinci periyodun başında konuk ekip PAOK farkı 3 sayıya kadar indirdi. Rakibimiz karşısında farkın daha fazla azalmasına izin vermedik ve Pınar Karşıyaka’mız 2. çeyreğin ilk 5 dakikasını DJ Kennedy’nin basketiyle 29-21 önde geçtik. İkinci  çeyreğin bitimine 2 dakika kala farkı 14 sayıya kadar çıkaran Karşıyaka’mız, soyunma odasına 43-33 ‘lük skor ile önde girmeyi başardı.

Çekişmeli geçen üçüncü periyotta fark bir ara yeniden 2 sayıya kadar düşse de taraftarımızın desteği ile son çeyreğe 55-48 ‘lük skor ile girmeyi başardık.

Son periyotta taraftarımızın artarak devam eden müthiş desteği sayesinde Karşıyaka’mız, 2 dakikada 11 sayı bulurken PAOK’a 2 sayı şansı verdi. Bu bölümde farkı 16 sayıya kadar çıkardık. Ancak maçı bırakmayan PAOK, bitime 3 dakika kala Margaritis’le farkı 7’ye düşürdü. Son 1 dakikaya 74-65 girildi. Bitime 17 saniye kala Waters’ın turnikesiyle skoru 77-67’e getirip farkı 10’a taşıyan Karşıyaka’mız, hata yapmayıp Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’ndan çeyrek finalist olarak çıkmayı bildi: 79-67.