PINAR KARŞIYAKA 85-86 Ewe Baskets Oldenburg

Pınar Karşıyakamız FIBA Şampiyonlar Ligi’ndeki  onuncu hafta maçında 9 Ocak Salı günü Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Ewa Baskets Oldenburg’u konuk etti. Saat 20:00’de başlayan karşılaşmadan Takımımız 85-86 mağlup ayrıldı. Waters 23 sayı, 1 ribaund, 5 asist; Kennedy 15 sayı, 6 ribaund, 3 asist; Berk 7 sayı, 2 ribaund, 4 asist ile gecenin iyi performanslarını sergiledi.

Maça tempolu başlayan Takımımız Dominic Waters ve DJ Kennedy ile etkili oyunu karşısında Ewe Baskets pota altında Mahalbasic ile sayılar buldu ve farkın açılmasına izin vermedi. İlk 5 dakikaya (15-119 önde girerken ardından toparlanan ve dış şutlardan istediği isabetleri bulan Alman ekibi ilk çeyreği (23-21) üstünlükle bitirdi.

İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başlarken, Wood’un üst üste üç sayılık basketleri ve Waters’ın sayılarıyla oyuna ağırlığını koyan Pınar Karşıyaka, 18. dakikada farkı 12 sayıya (45-33) çıkardı. EWE Baskets, Paulding ile ürettiği sayılarla skoru dengelemeye çalışırken, Pınar Karşıyaka soyunma odasına (47-41) önde gitti.

Üçüncü çeyreğin başında hücumlardan boş dönen Takımımız, Ewa Baskets sert savunmasına aynı sertlikle cevap veremeyince, Alman ekibi öne geçmeyi başardı. Özellikle pota altında Mahalbasic ve Massenat ile etkili olan Alman ekibi farkı 8 sayıya kadar çıkardı. 3. çeyrek (64-69) konuk ekibin üstünlüğü ile sona erdi.

Son çeyrekte Paulding ile sayılar bulmaya devam eden Ewe Baskets, sert savunması ile Pınar Karşıyaka’ya top kayıpları yaptırdı. Maçın baş hakemi Dozai, maçın bitimine 06:05 kala teknik fauller nedeniyle Kennedy’i diskalifiye ederken, konuk takım serbest atışlardan bulduğu sayılarla farkı 10 sayıya kadar çıkardı. 04:00 kala skor 69-82’ye kadar geldi. Bu dakikadan sonra geri dönen Takımımız Waters’ın 3’lükleri ile farkı 2’ye kadar indirirken, Metin’in üçlüğü ile 01:00 kala öne geçti (83-82). Son dakika içerisinde skoru yeniden lehine çeviren Alman ekibi, son topta istediği isabeti bulamayan Takımımızı 85-86 mağlup etti.