TAYFUN ERÜLKÜ PINAR KARŞIYAKA’DA!

Takımımızın yeni transferi Tayfun Erülkü:
‘Taraftarımızla kenetlenip sezon sonunda güzel işler başaracağız.’

“Bu büyük camianin bir parçasi olduğum için çok mutluyum.

Karşıyaka taraftarı basketbolu çok iyi bilen, takimlarina aşık ve takımlarıyla yaşayan bir taraftar grubu. Taraftarlarımız rakibi baskı altına almayı , kendi takımlarını desteklemeyi ve bir itici güç olmayi çok iyi biliyorlar. Onların desteğini arkamızda hissetmek bizim açımızdan büyük avantaj olacak ve bu muhteşem taraftarın önünde oynamak bize büyük keyif verecek.

Öncelikli hedefin bireysel olarak iyi hazırlanıp takımıma katkı sağlayabilmek. Takımca hedefimiz öncelikle playofflara gidip ligi üst sıralarda tamamlamaya çalışmak olacaktır.

Avrupada ise hedefimiz en az ilk 8 içinde yer almak olmalıdır.”

Tayfun Erülkü kimdir?
22 Şubat 1994 doğumlu , 1.92 boyunda ve 2 numarali pozisyonda görev yapabilen yeni transferimiz Tayfun Erülkü kariyerine Anadolu Efes alt yapısında başlayıp ardından Mersin BŞB , Tofaş,Demir İnşaat Büyükçemece,Muratbey Uşak formalarını giyen Tayfun Erülkü geçtiğimiz sezonu Muratbey Uşak formasıyla tamamladı.

Geçtiğimiz sezonda 30 maçta 17,07 dakika süre alıp 6.3 sayı, 1.83 ribaund, 1.07 asist ortalamalarını yakalamıştır.

Yeni transferimiz Tayfun Erülkü kariyeri boyunca Ligimizde çıktığı 133 maçta, toplamda 504 sayı, 118 asist , 179 ribaund alarak takımlarına katkı vermiştir.

2016-2017 yılında Demir İnşaat Büyükçemece formasiyla sahaya çıktığı 12 FIBA Avrupa Kupası maçında 15.6 dakika, 5.25 sayı, 2.6 ribaund ve 1.9 asist ortalamasıyla mücadele etmiştir.

*13.05.2018 tarihinde Muratbey Uşak formasiyla çiktiği Trabzonspor karşilaşmasinda ligimizdeki 500. Sayısına ulaşti.

*09.05.2018 tarihinde Muratbey Uşak formasiyla çiktiği Demir İnşaat Büyükçekmece karşilaşmasinda attiği 18 sayıyla Ligimizde kendi kariyer rekorunu egale etmiştir.

Pınar Karşıyaka ailesi olarak oyuncumuza başarılarla dolu bir sezon geçirmesini diliyoruz.